Muzeum Mydła i Historii Brudu

Wybór wydarzenia

• Zwiedzanie muzeum + warsztaty mydlane (POLSKI)

Muzeum Mydła i Historii Brudu to miejsce dla osób w każdym wieku. Na początku wizyty każdy wykonuje swoje własne mydełko, które zabierze do domu. Podczas mydlanych warsztatów zwiedzający może wybrać kolor, aromat oraz dodatki do mydła.
    Po zakończonych warsztatach grupa rozpoczyna zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem. Goście poznają 5000 lat historii higieny człowieka, dowiadując się, jak ludzie dbali o siebie w danym okresie historycznym. Cały program trwa ok. 50 minut.
  • Workshop of soap making and guided tour of the museum (ENGLISH)

Museum of Soap and History of Dirt is a place for everybody. At the beginning of the visit, everyone makes their own soap. During the soap workshops, the visitor can choose the color, aroma and additives to the soap.
    After the workshops, the group starts visiting the Museum with a guide. Visitors will explore 5,000 years of human hygiene history, how people took care of themselves. The entire program lasts approximately 50 minutes.
  • Godziny dla rodziny

Wydarzenie obejmuje warsztaty mydlane i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, w formie przystosowanej dla rodzin z dziećmi.
    Z myślą o gościach, którzy swoje wymagania stawiają szczególnie wysoko – z myślą o waszych dzieciach. Wychodząc naprzeciw waszych potrzeb stworzyliśmy godziny dla rodziny, czyli czas w naszym muzeum szczególnie dedykowany rodzinom z dziećmi. Podczas godzinnej wizyty zarówno część warsztatowa, jak i opowieści snute przez przewodnika będą dostosowane do dziecięcych potrzeb oraz możliwości zrozumienia. To właśnie one będą najważniejszymi gośćmi tego czasu. Podczas zwiedzania na własnej skórze doświadczą w jaki sposób dawniej dbano o higienę, wezmą kąpiel w średniowiecznej balii oraz wypiorą ubrania, niczym zawodowe praczki. Ciekawostki dotyczące higieny na przestrzeni wieków, o których opowie przewodnik zadziwią zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Serdecznie zachęcamy do owej formy zwiedzania.
    WYDARZENIE WYŁĄCZNIE W JĘZYKU POLSKIM
  • Warsztaty robienia świec i tabliczek sojowych

Podczas 2-godzinnego spotkania każdy uczestnik stworzy własny, pachnący wosk kominkowy, tabliczkę sojową do aromatyzacji szafy oraz świecę, która doskonale się sprawdzi na relaksujące wieczory. Aromatyczne rozważania poprowadzi Klaudia Smak, fitoterapeutka.
    Warsztaty prowadzone są w języku polskim.